přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
Trista35P, EveretteHn, YukikoTobi, SethQuinla, EldonCorle, DonnellGue, RoccoVanRa, EugenioCon, GeriMcinti, GregBenavi, DorcasDool, FelixSecom, Errol45N7, AnnettRubb, Gabriele82, vice... + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj osvobozený sen
Flox - Saturday, 23.05. 2015 - 12:35:31
Téma: Próza - Experiment

O mém nedávném snu, který se mi zdál. Je o alternativní historii a společnosti.

 

Obyvatelé jednoho českého velkoměsta hrají společnou divadelní hru o osvobození země od nacistické poroby. Blíží se však konec školního roku, zatím propadám z matematiky. Ty těžké příklady mám za sebou, lehké teprve přicházejí. Cítím, že bude líp.

Najednou se ocitám v anglickém pluku, kde jsem korunním princem. Společně osvobozujeme Čechy. Zároveň navštěvuji Američany, abych se dozvěděl, jestli se plní plán bitev. Čekám, kdy přijde sovětská armáda. Zjišťuji, že vyčkává někde v zámeckých prostorech. Fašisté nemají kam uprchnout, dobrovolně se vzdávají Američanům, aby je Sověti nezajali.

Spojencům navrhuji, abychom osvobodili českou zem od nešťastné budoucnosti, kterou znám jen já. Má slova však vyznívají naprázdno. Teď ještě není ten pravý čas, dovídám se z řad občanů. Po pár hodinách dochází k úplnému osvobození našeho velkoměsta. Spojenecké armády si podávají ruce. Zato já jsem ve vyšších patrech husitského sboru, kde sbírám a shromažďuji paměti. Zároveň pořádám historickou výstavu. Dívám se i do společné budoucnosti.

Musím nadále třídit archivní materiály. Zjišťuji, že se na parapetech církevní stavby daří kaktusům. Vracím se opět do své třídy suverénně. Teď vím, že nepropadnu z obávané matematiky. Panuje skvělá atmosféra v našem studijním a kantorském kolektivu. Jen tak dál, Vážení občané, ke šťastné budoucnosti naší země.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Experiment:
ROMANCE JEDNOSLABIČNÁ

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj osvobozený sen" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund