přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
BetseyGuru, RogerReaso, ClaytonHai, JonasBeard, VernellSti, IngeborgY0, DBOMohamma, LatoshaAad, SibylElkin, AdelaidaQp, BrookeDorr, fungus2, NormaGrava, AmyM293667, VenettaCravice... + 6 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
Můj maďarský sen
Flox - Thursday, 05.02. 2015 - 16:40:24
Téma: Próza - Experiment

O mém nedávném snu, který se mi zdál. Je o fantazii, dobrodružství a školství.

 

Na církevním gymnáziu se začínám učit maďarsky. Docela mi to jde – je štěstí, že zároveň nezapomínám na seminář latiny. V jedné učebně nalézám velmi starou učebnici maďarštiny, která má předchozím studiem poznamenané stránky. Profesorka tohoto jazyka mě má ráda, jenže tempo ohledně učení je velmi pomalé. Možná tím lépe, abychom si všechno zapamatovali - aby naše práce nebyla málo platná.

Jednoho dne musím být na cestách, protože se přemnožily obrovské anakondy, jež požírají lidi bez rozdílu. Ocitám se tak na jednom nádraží, z něhož musím uniknout. A proto nastupuji do jednoho vlaku, abych se vyhnul hadí hrozbě. Na jedné stanici přece jen vystoupím. Všechno je to protkáno hrozivými monstry. Teprve tehdy se odhodlávám k opravdovému boji. Docela se mi to daří – již nemám strach z obrovských anakond. Dokonce mě moje rodina povzbuzuje v usilovném zápase.

Najednou se přesouvám do jednoho internátu. Objevuji na nástěnce mnoho inzerátů a oznámení, jež se taktak udrží. Přiznám se, že je to na rozpadnutí. Prohlížím jednotlivé pokoje, záchody a koupelny. Tohle studentské prostředí se na štěstí zdá být bezpečné. Po anakondách ani stopa na akademické půdě.

Václav Kovalčík

Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Experiment:
ROMANCE JEDNOSLABIČNÁ

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"Můj maďarský sen" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.
Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
35 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund