přezdívka:
heslo:
registrace

Minimax.cz - minimax umeni

Co je minimax?
Minimax je umělecký server pro všechny autory. Vyjádřete se! Prezentujte své malby, fotografie, poesii či prózu, komentujte ostatní autory. Více informací
Žánry
Menu
Ikonka na web
Inzerce
Kdo je online
nikdo + 7 anonymů
Reklama Google
Statistiky
TOPlist
OLIVOVA--13
fungus2 - Monday, 14.11. 2005 - 00:15:29
Téma: Próza - Příběh

Část první

 


Richard se zadíval na list sjetiny adres, načež se zachmuřil. Několik jmen mělo stejnou adresu, Olivova 13.
„Zatraceně. Už vím, co to znamená, když vrána k vráně sedá,“ řekl si po přečtení jmen a sešlápl pedál od plynu. O chvíli později se přes přední sklo zadíval na jeden dům v ulici. Na něm byla k vidění nakřivo visící modrá cedule s číslicí 13. Poté přehlédl chodník před domem. Bylo tam volno a tak na něj najel přední části poštovní dodávky. Pak otevřel dveře a pravou nohou stoupl na zem. K jeho překvapení náhle pocítil pod chodidlem vodu a prázdno. Než se nadál, ztratil rovnováhu a vzápětí seděl v louži, která se vytvořila v prohlubni chodníku.
„Zasra..!“ vyhrkl a hned vstal na nohy. Sotva tak učinil, zjistil, že v žádné ruce nedrží desky, ve kterých má listy sjetiny. Poté je spatřil v louži. Rychlým pohybem je vytáhl, ale zároveň mu vypadl klíč. Stačil jen postřehnout, jak mizí v louži.
„To snad ne!“ pronesl naštvaně a pravou dlaň ponořil do louže. Chvíli prsty šátral a za okamžik klíč nahmatal. Přitom zaslechl hluk motorky. Nestačil se ani narovnat a vodní tříšť ho naplno zasáhla. Několik vteřin strnule stál a mžikal očima. Když se vzpamatoval, vběhl doprostřed ulice a zuřivě gestikuloval a křičel z plna hrdla. Kdyby se za ním nezačalo ozývat troubení auta, křičel by pořád.
Notně naštván pak vykročil ke vchodu a kdyby to šlo, metal by kolem sebe blesky.
„To se mi tady skutečně vyplatilo zastavit. Jestli nebudou doma, tak už tady nikdy nezastavím!“ brumlal si sám pro sebe a přitom došel ke zvonkům.
„Hm. Ty vypadaj jako po zemětřesení,“ pomyslel si, když je přehlédl.
Sotva začal luštit písmenka na nečitelných jmenovkách, pocítil za krk dopadající proud vody. Vytřeštil oči jako před smrtí a udělal prudký pohyb do strany. Naprosto zděšen hleděl na padající vodu.
„Vodu už néééé..“ vyjekl naštvaně a když proud vody ustal, hned udělal několik kroků dopředu. Pak se zastavil a zadíval se do pater. Uviděl, jak z prvního patra padá velké množství kapek. Spatřil okno s květinami. Poté se v okně objevila starší žena, která držela v ruce konev. Menší vodopádek se opět řinul na něho a než stačil uskočit, zasáhl ho do hlavy. Přitisknutý ke dveřím sledoval, jak opět voda dopadá na chodník.
„Tady už chybí jenom padající tašky ze střechy,“ pomyslel si a hned nato se vzduchem mihl padající květináč, který se na zemi roztříštil.
„Co je to za bláznivou zalejvačku?“ řekl si a udělal několik kroků do strany. Poté se opatrně vyklonil. Opět se mu naskytl pohled na starší ženu, která v klidu dále zalévala konévkou a zjevně si nevšimla, že jedna kytka chybí.
„Hej! Spadnul vám květináč!“ vykřikl na ní. Žena nikterak nezareagovala a jen dále lila vodu spíše mimo než do květináčů.
„Ta vás neslyší. Ta je hluchá jako poleno a taky už blbě vidí,“ ozval se kolemjdoucí muž, který venčil psíka.
„No, to je teda dobrý,“ mínil a vrátil se zpět ke zvonkům. Za chvíli stiskl prstem pravé ruky jeden zvonek. V mluvítku, které spíše vypadalo jako trychtýř se ozvalo táhlé zvonění, ač on už na zvonek netlačil. Pohled na zvonek prozrazoval, že je jeho horní část zamáčknutá. Ukazováčkem na ní přitlačil. Nemělo to žádný efekt. Přitlačil větší silou a zvonek se náhle celý rozpadl, přičemž mu jeho rozložené části spadly k nohám.
KONEC PRVNÍ ČÁSTI


Související odkazy
· Přidat příspěvek k tématu

Nejčtenější příspěvek na téma Próza - Příběh:
PRŮZKUMN Ý LET

Hodnocení příspěvku
Průměrné hodnocení: 3
Účastníků: 7


Zvolte počet hvězdiček:
hlasovat mohou i neregistrovaní!
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

Možnosti
"OLIVOVA--13" | Přihlásit/Registrovat | 10 komentářů
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

Re: OLIVOVA--13
Od: Mara - Monday, 14.11. 2005 - 09:53:36
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Začíná to dramaticky, počkám si.(:-))


[ Odpovědět ]

Re: OLIVOVA--13
Od: fungus2 - Monday, 14.11. 2005 - 09:57:24
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Děkuji. Tak trochu jsem se inspiroval skutečností.

[ Odpovědět ]


Re: OLIVOVA--13
Od: ANNY - Friday, 18.11. 2005 - 15:09:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu) http://www.anny.cz
Mám sousedku, která také zalévá kytky do děravých truhlíků, ale má to výhodu, že nemusím se starat, když odjedu na dovolenou.
za 8*


[ Odpovědět ]

Re: OLIVOVA--13
Od: fungus2 - Friday, 18.11. 2005 - 15:44:34
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
A sakra. Podobnost čistě náhodná o)))Díky.

[ Odpovědět ]


Re: OLIVOVA--13
Od: Tereza - Saturday, 19.11. 2005 - 13:03:50
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Dobré :)))


[ Odpovědět ]

Re: OLIVOVA--13
Od: fungus2 - Saturday, 19.11. 2005 - 16:18:13
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Díky!

[ Odpovědět ]


Sam
Od: Anonymní - Saturday, 06.12. 2014 - 17:54:15
<a href="http://www.obmreplicas.net/" title='"http://www.obmreplicas.net/"'> fake rolex for sale</a> [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


William
Od: Anonymní - Sunday, 07.12. 2014 - 06:25:33
replica rolex watches [www.obmreplicas.net]


[ Odpovědět ]


Riggs
Od: Anonymní - Saturday, 23.02. 2013 - 13:30:16
wedding dresses [www.caredresses.com] the variety of internet retailers and also bridesmaid bracelets makers, wedding dresses with sleeves [www.caredresses.com] it really is increasingly simple to seek out this excellent several pieces to get your look alongside one another.While browsing premium engagement necklaces on the web, try to find designers which make and give craft every bit alone.Stay clear of mass made portions that you"re going to observe upon each alternate woman this holiday season as well as decide on a exclusive element which is made only for people, prom gowns [www.caredresses.com] for a technical specs bridal dresses with straps [www.caredresses.com] .A wonderful tip to find the fantastic couture wedding diamond jewelry developer is to choose a firm as well as one that functions a Swarovski label of black pearls plus deposits and various other superbly faceted drops they offer.Swarovski manufacturer is the top rated brand name around crystals with tahitian since they provide the largest alternatives of colors and model has got the true glint, excel as well as shades.You"ll not come


[ Odpovědět ]


Claud
Od: Anonymní - Thursday, 12.12. 2013 - 07:21:59
<a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> evening gowns</a> [www.reddress2014.com] wedding dresses do not have to look cheapo at all. The same goes for wedding cakes. If you know where to look and how, you can stretch the dollar without stretching the patience of family and friends.Have you ever been distressed using the large price of one"s wedding <a href="http://www.reddress2014.com/Ball-Gown-Wedding-Dresses.html" title='"http://www.reddress2014.com/Ball-Gown-Wedding-Dresses.html"'> prom dresses ball gowns</a> [www.reddress2014.com] ? Right after arranging every little thing to be smooth and suitable, the bill is just so significant that your joy is completely taken away. Do not immerse within the worry <a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> short prom dresses</a> [www.reddress2014.com] . In reality, you are able to do a whole lot for your personal wedding ceremony. This not merely save your expense, but also make your marriage more meaningful <a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> prom dresses 2014</a> [www.reddress2014.com] . <a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> cheap prom dresses</a> [www.reddress2014.com] Nowadays <a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> prom dresses 2014</a> [www.reddress2014.com] , <a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> prom dresses under 100</a> [www.reddress2014.com] we will tell something useful about DIY weddings based on your wedding theme. Let"s see what you are able to do together with your own hands for your wedding.Outdoor weddings. Once you take into consideration holding your wedding outside <a href="http://www.reddress2014.com/Cocktail-Dresses.html" title='"http://www.reddress2014.com/Cocktail-Dresses.html"'> cheap cocktail dresses</a> [www.reddress2014.com], don"t very first come up using the idea that follow the wedding organization to discover a field faraway. Those fields generally require huge rent <a href="http://www.reddress2014.com/" title='"http://www.reddress2014.com/"'> beach wedding dresses</a> [www.reddress2014.com] . Instead, it is possible to choose a backyard. In


[ Odpovědět ]

Minimax.cz - umělecký server pro všechny autory
redakce & disclaimer


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
69 Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.01 sekund